Değişmeyen Tek Şey: Raul

24 Ekim 2009 Cumartesi


Real Madrid, hep en iyi hücum oyuncularını transfer eden takım olarak anılmıştır. Özellikle başkan Perez'in 1. ve 2. dönemlerinde bu durum doruk noktaya ulaştı. Los Galacticos 1'de Ronaldo, Owen, Zidane, Figo, Beckham gibi oyuncular vardı; şimdi ise Kaka, Benzema, Cristiano Ronaldo ve Van Nistelrooy var. Fakat ne olursa olsun değişmeyen tek bir isim var: Kaptan Raul...

Raul'un geçmişi malum... Ezeli rakip Athletico Madrid'in altyapısında futbola başlamasına karşın, daha sonra Real Madrid'in simgesi haline gelmiş bir futbolcu. Geçtiğimiz hafta içinde de, Gerd Muller ile birlikte Avrupa Kupaları tarihinin en golcü iki oyuncusundan biri oldu.

Raul'ü efsaneleştiren olaylara daha fazla değinmeyeceğim. Nitekim gerek İspanyollar, gerekse futbolu takip eden her dünya vatandaşı bunları yeterince biliyor.

Artık 32 yaşına gelmiş Raul'ün başardığı en önemli iş, sürekli değişen bir takımda sürekli oynaması bence. Real Madrid oyuncu yetiştirmekten çok, mevcut yıldızları kadrosuna katan bir takım çünkü. Böyle bir ortamda altyapıdan yetişip, 11'in değişmezi olmuş Casillas'la birlikte iki oyuncudan biri Raul...

İşte o Raul bu haftasonu Sporting Gijon'a karşı oynanacak lig maçı öncesi Real Madrid'de sağlam kalmayı başaran tek forvet oldu. Nistelrooy, Benzema ve Higuain'in sakatlıkları var. Yılın transferi Cristiano Ronaldo'da sakat.

Kısacası Real Madrid'e birçok önemli yıldız gelip gidiyor; fakat bir şekilde oynamayı başaran hep Raul oluyor...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP