Dünya Kupası Elemelerinde Son Maçlar

14 Ekim 2009 Çarşamba


2010 Dünya Kupası grup elemelerinde son maçlar bugün oynanacak. Grup liderlerinin direkt katılma hakkını kazanacağı Güney Afrika'ya, grup liderleri ise play-off maçları kanalıyla gitmeye çalışacak.

1. Grupta Danimarka grubu lider bitirmeyi garantilemişti. Portekiz'in durumu ise kritikti. Ancak son maçlarda aldıkları peşpeşe galibiyetlerle kendilerini 2. sıraya atmayı başardılar. Ronaldo'suz da olsa Malta'yı deplasmanda yenmeleri çok zor olmadığından, play-off oynama şansını yakalayacaklar gibi gözüküyor. Olası bir puan kaybındaysa, İbrahimoviçli İsveç Arnavutluk'u yendiği takdirde vizeyi alan taraf olacak.

2. Grupta İsviçre 20 puanla lider, Yunanistan bir puan gerisinde ikinci sırada... İsviçre-İsrail ile, Yunanistan Lüksemburg'la karşılaşacak. İsrail'in Hitzfeld'e çelmesi halinde bir diğer Alman Rehhagel play-off oynamadan Dünya Kupası'na katılabilir.

3. Grupta grubun favorisi çekler muhtemelen Dünya Kupası vizesi alamayacak. Lider Slovakya'nın 4 puan gerisindeler. 2. Slovenya ise son maçını güçsüz San Marino'yla oynayacak.

4. Grup ise, Almanya'nın liderliği Rusya'nınsa play-off'u garantilediği grup...

5. Grupta neler olup bittiğini zaten biliyoruz. Bizim grubumuz çünkü...

6. Grubun lideri İngiltere, Güney Afrika biletini çoktan garantilemişti. Ukrayna ve Hırvatistan'ın durumuna dünkü yazımda değinmiştim.

7. Grupta Sırbistan, Antiç yönetiminde önemli bir başarı kazanarak Dünya Kupası bileti aldı. Fransa ise Domenech'le (!) play-off oynayacak.

8. Grup işin bittiği bir diğer yer. İtalya Güney Afrika'ya, İrlanda Trapattoni yönetiminde play-off'a gidecek.

9. Grupta maçlar bitti. Elemelerin bu tek 5 takımlı grubunda Hollanda tüm maçlarını kazanarak Güney Afrika vizesi aldı. Norveç ise muhtemelen en kötü ikinci olarak play-off dahi oynayamayacak.

Dananın kuyruğunun kopacağı en kritik grup ise Güney Amerika'da. Maradona ezeli rakip Uruguay deplasmanında kaybetmemek zorunda. Yenilgi halinde ise Dünya Kupası'na gitmeyi garantileyen Şili'nin, evinde Ekvador'a kaybetmemesini dileyecekler. Güney Amerika'nın 10 takımlı tek eleme grubu var ve 4 takım direkt olarak, 5. ise play-off oynayarak Dünya Kupası'na katılmaya çalışıyor. Şu an Brezilya, Paraguay ve Şili'nin katılması garanti; Uruguay, Arjantin ve Ekvador ise son iki bilet için çekişiyor. Messi'yi izleyememe olasılığımız var yani Güney Afrika'da...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP