EuroLeague'de Bu Kez İyi Başlangıç

28 Ekim 2009 ÇarşambaGeçtiğimiz hafta içi erkeklerde EuroLeague sezonu başlamış; fakat temsilcilerimiz Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker mağlubiyetler almışlardı. Onların hesabını kapatanlar bayanlarımız oldu.

Geçtiğimiz sezonun EuroCup şampiyonu Galatasaray, kupayı kazanırken finalde mağlup ettiği Cras Basket Taranto'yla bu kez Euroleague'de karşı karşıya geldi. Evindeki maçtan galibiyetle ayrılan taraf 76-64'lük skorla temsilcimiz oldu. Bir bakıma rövanşı vermemiş olduk.

Geçtiğimiz sezonki finalde bizi en çok zorlayan iki oyuncu, tecrübeli gard Mahoney ve pivot Godin'i toplam 19 sayıda tutup önemli bir savunma başarısı gösterdik. Hücumda da hem pota altı oyuncularımız Young, Leuchanka ve Yasemin; hem de dış skorerlerimiz Perkins ve Nilay çift haneli skorlar üretince (yani tam 5 oyuncu!) maçı kazanmak fazla zor olmadı.


Bir diğer temsilcimiz Fenerbahçe ise, Polonya temsilcisi Lotos Gdynia'yı rahat bir oyunun sonunda 75-67 ile geçti. 8 sayılık fark rahat gibi görünmeyebilir belki; fakat son periyoda girilirken fark 18 sayıydı.

Fenerbahçe de yine Galatasaray gibi hücum yönünden kollektif bir oyun ortaya koydu ve 4 oyuncu (Birsel, Powell, Taylor ve Sutton-Brown) çift haneli skor üretti.

Ayrıca erkeklerde de Fenerbahçe Ülker'in, Asvel'i Fransa'da uzatma sonunda 78-76 yendiği haberi geldi. Bu maçın değerlendirmesini ise, yarın Efes'in Partizan'la Abdi İpekçi'de oynayacağı maçla birlikte yapmayı düşünüyorum...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP