Galatasaraylı Bayanların Zor Sınavı

19 Ekim 2009 Pazartesi


Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, yarın Moskova'da Spartak Moskova'yla tarihi bir maça çıkacak. Maçı tarihi yapan faktör ise bunun tarihte ilk kez düzenlenecek bir karşılaşma olması. Geçtiğimiz sezonun EuroCup şampiyonu Galatasaray ile EuroLeague şampiyonu Spartak Moskova, Süper Kupa finalinde karşı karşıya gelecekler. Yani Süper Kupa, Avrupa'nın en önemli iki kupasını kaldıran takımların karşılaşması olacak.

Spartak Moskova, Avrupa'da bayan basketbol deyince akla gelen ilk takımlardan biri. Rus ekibinin Avrupa'da kaldırdığı bir çok kupa var. En son da Fenerbahçe'nin düzenlediği hazırlık turnuvası Fenerium Cup'ta şampiyon oldular.

Türkiye'ye bayan basketbolda ilk Avrupa Kupası'nı getiren Galatasaray ise, bu sezon özellikle pota altına önemli takviyeler yaptı. WNBA patentli Belarus milli takımının uzunu Yelena Leuchenka ve Çek milli İvana Vecerova bu takviyelerden bazıları. Bir diğer yabancı transferi ise WNBA'den Amerikalı skorer Jia Perkins oldu. Geçtiğimiz sezondan Sophia Young'ı kadroda tutarken Galatasaray, taraftarın sevgililerinden Augustus'u kaybetti.

Maç öncesi Galatasaray'ın ana rotasyonunun iki milli oyun kurucusu Işıl Alben ve Tuğba Palazoğlu'nun sakatlıkları var. Bu durum Galatasaray'ın başını ağrıtabilir.

Maçın doğal favorisi ise, karşılaşmanın Moskova'da oynanacağını da göz önüne alırsak Spartak Moskova...

Maçı nereden izleyebileceğinizi de söyleyelim: Yarın 16.45'de GS Tv'de...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP