Güney Afrika Yolunda Son Durum

20 Ekim 2009 Salı2010 Dünya Kupası Play-Off eşleşmeleri belli oldu. Fifa başkanı Sepp Blatter'in tartışılan yeni uygulamasıyla, seri başı usülüne göre belirlenen kuralar şöyle sonuçlandı:

Slovenya-Rusya, Ukrayna-Yunanistan, Bosna-Portekiz ve Fransa-İrlanda...**

Danimarka, Almanya, Hollanda, İspanya, İsviçre, Sırbistan, İtalya, İngiltere ve Slovakya eleme gruplarını lider tamamlayarak, Güney Afrika biletini alan takımlar olmuşlardı. Avrupa'dan Dünya Kupası'na katılacak son 4 takımı ise işte bu eşleşmeler belirleyecek.

Güney Amerika elemelerinden Brezilya, Paraguay, Şili ve Uruguay'ı son maçta 1-0 yenmeyi başararak ezeli rakibini Kuzey Amerika grubunun dördüncüsü Kosta Rika'yla play-off oynamaya mecbur bırakan Arjantin, Güney Afrika bileti almayı başardılar.

Kosta Rika'nın dördüncü tamamladığı Kuzey Amerika elemelerinde ise A.B.D, Meksika ve Honduras, Atlantik'i geçmek üzere bavullarını hazırlayacak takımlar oldular.

Avustralya'nın Asya elemelerine geçmesiyle birlikte Okyanusya elemelerinin tek baba takımı olarak kalan Yeni Zelanda'ysa, Asya Grubunun 5.si Bahreyn ile play-off oynuyor. İlk maç Bahreyn'in sahasında 0-0 bitti.

Asya'dan Japonya, Güney Kore, Kuzey Kore ve Avustralya uzun yol yapacak takımlar...

Afrika'dan ise ev sahibi Güney Afrika'yla birlikte Dünya Kupası'na katılacak 5 takımdan ikisi belli: Gana ve Fildişi Sahilleri...

Biz gidemesekte Keita, Elano, Dos Santos, Kewell ve Holosko gibi tanıdık isimler -tabii takımlarının kadrolarında yer alırlarsa- Güney Afrika'da olacaklar...

**İlk maçların oynanacağı yere göre yazılmıştır.

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP