İngilizlerin Hırvatlardan Büyük İntikamı

13 Ekim 2009 Salı


Bilindiği üzere tüm İngiltere'yi sarsan; İngiliz futbol tarihinin en hazin olaylarından birisi Euro 2008 grup elemeleri son maçında İngiltere'nin, Hırvatistan'a sahasında 3-2 kaybederek Avrupa Şampiyonası'na katılamamasıydı. Hırvatistan, şampiyonaya katılması garanti olmasına karşın, İngilizleri deplasmanda yenmiş ve Euro 2008 vizesini grubun bir diğer takımı Rusya'nın almasını sağlamıştı.

Dünya Kupası elemelerinde ise tarih tekerrür etmedi. İngiltere Hırvatistan'la yaptığı maçları bu kez 4-1 ve 5-1'lik ezici skorlarla kazanarak Hırvatları denize döktü. Zaten Capello'yla 8'de 8 yaparak Güney Afrika biletini işi uzatmadan aldılar.

Ancak Hırvatlardan hala yeterli hıncı alamadıklarını düşünüyor olsalar gerek; gruptaki son maçlarını Ukrayna'ya 1-0 kaybederek, Sheva'nın takımının Hırvatların bir puan önüne geçmesine sebebiyet verdiler. Yani şu an grubun son maçları öncesi Ukrayna, Hırvatistan'ın 1 puan önünde 2. sırada.

Grubun son maçları ise şöyle:

Andorra-Ukrayna ve Kazakistan-Hırvatistan...

Ukrayna güçsüz Andorra'yı bir sürpriz olup da(!) 1 farkla dahi yense, play-off oynama hakkı kazanacak, Hırvatistan da Dünya Kupası'nı bizim gibi televizyondan izleyecek.

Artık Hırvatlar İngilizlere bir daha bulaşma cesaretini gösterir mi; orası bilinmez...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP