Büyük Adam Sissoko

27 Kasım 2009 Cuma

Mohamed Sissoko, Valencia günlerinden bu yana takip ettiğim, benim için yeri özel olan oyunculardan biridir. Rafa Benitez, onu Valencia'da 19 yaşındayken oynatmaya başladıktan sonra beraberinde Liverpool'a götürmüştü. Fakat tam patlama yapacağını beklerken, Benitez ondan vazgeçti. Burada önemli olan Sissoko'nun kariyeri için çok önemli bir basamakta Juventus tarafından transfer edilmesiydi. Eğer hedef ve imkan bakımından daha küçük bir kulübe gitseydi, bir daha önemli takımlara dönemeyip eriyen yetenekler kervanına katılabilirdi.


İşte maçlarda sahada basmadık yer bırakmayan bu özel orta saha oyuncusu, büyüklüğünü saha dışında da gösterdi. Juventus taraftarlarının -geçtiğimiz sezon Inter'le oynanan maçtan bu yana- sürekli ırkçı tezahüratlarına maruz kalan meslektaşı Inter'li Mario Balotelli'ye sahip çıktı. Kendi taraftarlarını karşısına almak pahasına: "Bu olayın önüne geçilmesi için gerekirse kulübüm Juventus'a da ceza verilmeli" dedi.

Irkçılığın dünya futbolunda ne kadar önemli bir sorun olduğu ortada ve bunun önüne geçilmek isteniyorsa Sissoko gibi adamlara çok ihtiyaç var.

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP