Gençler Çeyrek Final Yolunda...

4 Kasım 2009 Çarşamba


Nijerya'da düzenlenen 17 yaş altı Dünya Kupası'nda, Milli Takımımız 2.turda bugün saat 20.00'de Birleşik Arap Emirlikleri ile karşılaşacak. Rakibimizi elememiz halinde ise çeyrek finalde Arjantin-Kolombiya galibiyle oynayacağız.

İlk turda D grubunu aldığı 2 galibiyet ve 1 beraberlikle lider olarak tamamlayan Millilerimiz, E grubunu İspanya ve A.B.D'nin ardından 3. sırada bitiren Birleşik Arap Emirlikleri karşısında favori. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri yabana atılacak bir takım değil. Nitekim bundan bir süre önce Mısır'da yapılan -ve bizim katılamadığımız!- 20 yaş altı Dünya Kupası'nda çeyrek final oynamışlardı. Yani yükselişte olan bir futbol ülkesi...

Millilerimizin en önemli gol silahı 2 maçta forma giyip 2 gol kaydeden santrfor Muhammet Demir olacak. Muhammet, FIFA'nın yıldız adayı olarak lanse ettiği bir futbolcu. Nitekim FIFA.com'un maçla ilgili yazısında: "Muhammet, gol krallığını ve şampiyonluğu istiyor" yazıyor.

Teknik Direktör Abdullah Ercan da maçla ilgili olarak: "Maça fiziksel ve mental olarak hazırız ve sakatımız yok. Birleşik Arap Emirlikleri teknik açıdan güçlü bir takım; ancak kazanacağız" demiş.

Bakalım 2005'deki yarı finalden sonra, en azından buna eşdeğer bir başarı elde edebilecek miyiz?

1 yorum:

Peyamisafa dedi ki...

beklediğimiz kıpırdanmalar oluyor mu acaba? bu FIFA nın takdir ettiği oyuncularımız sonra nereye gidiyor acaba? umarım bu kez sadece kıpırdanma ile kalmaz. millilerimize başarılar.

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP