Iverson: "Game Over!"

9 Kasım 2009 Pazartesi


NBA'in şimdiden efsane olmuş isimlerinden Allen Iverson gemileri yaktı, Memphis'i terketti. Sezon başında yeniden ilk beş başlayabileceği bir takım arayan ve "mid level" (yaklaşık 3 milyon dolar) kontrata Memphis Grizzlies'e imza atan Iverson, benchten gelmekten sıkıldığı için takımdan ayrıldı.

"The Answer" için işler 3 senedir iyi gitmiyordu. Önce NBA Finali'ne taşıdığı yuvası Philadelphia'dan ayrılan Iverson, Denver'da topu Carmelo'yla paylaşmak zorunda kalmış, ardından takas edildiği Detroit'te ise formayı genç Stuckey'e kaptırmıştı. "Ben benchten gelecek adam değilim" diyen Iverson, gençlerden oluşan ortalama bir takım olan Memphis'te de ilk beş şansı bulamayınca koç Hollins ya da genel menajere dahi haber vermeden Atlanta'daki evine döndü.

Geçenlerde yaptığı: "Kasığımdaki sakatlık geçti; ancak kenarda çok fazla oturmaktan popom ağrıyor!" açıklaması bu ayrılığın sinyalini vermişti aslında...

"Basketboldan ve insanlardan uzaklaşabilirim" diyen 34 yaşındaki Iverson'ı, bir kez daha parke üzerinde izleyebilmemiz zor görünüyor.

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP