Nets Sonunda Başardı!

30 Kasım 2009 Pazartesi


Başlıktan yanlış bir anlam çıkartılmasın. New Jersey Nets, ligin başlangıcından bu yana sürdürdüğü mağlubiyet serisini sonlandırmadı. Başardıkları şey 16 maç sonra galibiyetle tanışmaları değil, NBA tarihindeki en kötü başlangıç rekorunu egale etmeleri!

Nitekim 16. mağlubiyetin ardından da koç Lawrance Frank'le yollar ayrılmıştı.

New Jersey dün gece deplasmanda Lakers'a da mağlup olarak, sezonun başladığı günden bu yana peş peşe 17. mağlubiyetini aldı. Aslında 3 gün önce oynadıkları Sacramento maçı, Miami Heat'in 89 ve Los Angeles Clippers'ın 99 yıllarında elde ettikleri 17 maçlık rekora ortak olmamaları için son uygun fırsattı. Bunu da başaramayınca Lakers onları bu kötü rekorun 3. ortağı yaptı.

Nets'in bir sonraki maçı Nowitzki'li Dallas'a karşı. Jason Kidd eski günlerin hatırına Nets'e bir kıyak geçer mi bilinmez; ancak sezona sakat girip yeni yeni toparlanan Nets'in kadrodaki tek All-Star'ı gard Devin Harris için, hem eski takımı Dallas'a mesaj yollamak hem de boşuna All-Star seçilmediğini kanıtlamak için daha uygun bir fırsat olamaz. Yoksa bu korkunç rekorun tek başına sahibi olacaklar.

Sezon başı detaylı bir New Jersey Nets yazısı yazarken ligin onlar için toz pembe geçmeyeceğini biliyordum; ancak bu kadarını tahmin edememiştim.

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP