Old Trafford'daki Benzerlikler

26 Kasım 2009 Perşembe


Beşiktaş, yedek takımla da çıkmış olsa, gruptan çıkmayı garantilemiş de olsa, sahadaki kadrosu ilkokulda okumayı henüz sökemeyenlerle, öğretmen tarafından onlara hecelemeyi öğretmekle görevlendirilen kendini kanıtlamış öğrencilerin aynı sıralarda oturtulmuş haline benzese de, Manchester United'ı Old Trafford'da yenmeyi başardı dün gece. Bu nereden bakılırsa bakılsın sadece 2 sezon önce, yine İngiltere'de (üstelik Manchester yakınlarında!) 8-0 mağlup olmuş bir takım için çok büyük bir başarı.

Bu galibiyete saygılarımızı sunmakla birlikte, hepimizin bu maç sonrası yeniden andığı Fenerbahçe'nin Old Trafford zaferiyle arada büyük benzerlikler olduğu da bir gerçek. İlk anda aklıma düşenleri sıralamak istedim:

*** Fenerbahçe, Manchester United'ı Old Trafford'da 40 yıl sonra yenebilen ilk takımdı. Beşiktaş ise o kadar uzun bir seriyi sona erdirmese de, 5 yıl sonra Sir'ü üzen ilk takım oldu.

*** 1996'daki Fenerbahçe galibiyeti de yine 1-0'lık sonuçlaydı ve golü yine Tello gibi yabancı bir oyuncu (Elvir Boliç) atmıştı.

*** İki gol de ceza sahası dışından yapılan vuruşlarla geldi. Ayrıca iki top da enteresan bir biçimde rakip oyuncuya çarparak ağlarla buluştu. Üstelik bu çarpmalar topun hızını kesmeyen, aksine kalecinin çıkarmasının daha zor olduğu yerlere gitmesini sağlayacak şiddette oldular.

*** İki takımımız da iyi savunma yaparak, gerekirse 10 kişiyi kendi ceza yayına dizerek, neredeyse rakip ceza sahasına girmeden galibiyetler aldılar.

*** İki galibiyette de kırmızı şeytanların yedek kulübesinde Sir duruyordu ve yine her zamanki gibi sakız çiğniyordu... (Bu da Ferguson'a selamımız olsun!)

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP