Toronto'nun GüneyBatı Turu

10 Kasım 2009 Salı


Hidayet Türkoğlu'nun takımı Toronto Raptors, son 3 maçında GüneyBatı Grubu takımlarıyla karşılaştı. Deplasmandaki bu 3 maçlık turnenin getirisi yalnızca 1 galibiyet oldu.

Önce New Orleans Hornets karşısına çıkan Toronto, karşısında Chris Paul dışında direnen birini bulamamasına rağmen maçı ancak 3. çeyrekte çözebildi. 3. çeyreğe 2 sayı geride başlayan Raptors, bu çeyrekte Bargnani, Hedo ve Calderon'un üstün şut performansıyla maçı koparmayı başardı:107-90...

2. maç ertesi gün Dallas Mavericks'e karşıydı. Bu kez 3. çeyrek faktörü Toronto'nun lehine işlemedi ve önceki günün tam tersi bir tablo yaşandı. Maç boyunca Dallas'ı geriden takip eden Toronto, son çeyreğe girilirken 15 sayı geriye düştü. Özellikle Nowitzki'ye bir çare bulamamaları (12-20 isabet) ve son çeyrekte tam 44 sayı yemeleri sonucu 129-101 ile sezonun en ağır mağlubiyetini tattılar.

Turnenin son maçı dün gece San Antonio Spurs deplasmanındaydı. Duncan ve Parker'dan mahrum Spurs karşısında da 131-124 kaybetti Raptors. Spurs'un elinde avucunda kalan tek sağlam skorer Ginobili'ye önlem alamamaları ve her çeyrekte potalarında 30'dan fazla sayı görmeleri savunma problemlerinin giderek tavan yaptığının göstergesiydi.

Toronto skor açısından NBA'in en üretken takımlarından biri. İlk beş başlayan tüm oyuncuları ortalamanın üzerinde şutör. (Bargnani, Hedo, Calderon hatta Bosh) Fakat savunma konusunda sıkıntılılar. Gerek Bosh ve Bargnani'den oluşan pota altı savunmasının çok yumuşak kalması (özellikle ribaund konusunda), gerekse bire bir savunmanın uzmanı olan herhangi bir oyuncuya sahip olmamaları yüzünden. Yani Toronto kadrosuna baktığınızda: "Şu adam çok iyi savunmacı" diyebileceğiniz bir oyuncu göremiyorsunuz.

*Hiç maç kaçırmayıp şimdiye kadarki 7 maça da ilk beş başlayan Hido'nun ortalamaları: Maç başına 34 dakikada 15 sayı, 4.3 ribaund, 3.3 asist, 1 blok, 0.6 top çalma...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP