Ersan In, Hedo Out

10 Aralık 2009 Perşembe


NBA'de bir sezonda en fazla 2 kez yaşayabildiğimiz Türk gecelerinin sayısı, Ersan'ın Milwaukee'ye geri dönmesiyle birlikte yeniden arttı. İşte bu gecelerden birinde dün Hedo'lu Toronto, Milwaukee deplasmanındaydı.

Toronto'da koç Jay Triano'nun koltuğu bir süredir sallantıda... Geçtiğimiz günlerde deplasmanda elde edilen Chicago galibiyeti onu biraz rahatlatsa da; Toronto hemen her maç 100'ün üzerinde sayı yemeye devam ettikçe, başta genel menajer Colangelo olmak üzere Toronto yönetiminin nefesini ensesinde hissedecek. Savunmanın esamesi okunmuyor çünkü Kanada ekibinde...

Toronto sezona parıltılı bir Cleveland zaferiyle başlayınca, bir an herşey gözümüze toz pembe gözükmüştü. Fakat geçen sezondan bu yana hiçbir değişiklik olmadığı sonradan anlaşıldı. Toronto'nun maç kazanabilmesi için hala Chris Bosh'un insanüstü performanslar sergilemesi gerekiyor. Kağıt üstündeki diğer skor opsiyonları Bargnani, Hedo ve Calderon da etkili maçlar çıkaramayınca işleri oldukça zorlaşıyor. Yani ne istikrarlı şekilde atabiliyor Toronto, ne de istikrarlı biçimde savunma yapabiliyor.

Dün de Milwaukee'ye 117-95 mağlup oldular. Artık ilk beşe yerleşen Ersan İlyasova, kendisi için yazdığımız yazıların boşa olmadığını kanıtladı. 17 sayı 9 ribaundla oynayan Ersan, Hedo'ya takımının galibiyeti haricinde bireysel olarak da fark attı. Hedo yalnızca 9 sayı ve 3 asistte kaldı...

Sadece bu maçta değil, son dönemde de Ersan, Hedo'dan daha başarılı maçlar çıkarıyor. Şu anki sezon ortalamaları da 11.8 sayı, 7.5 ribaund, 1.2 asist ve 1 top çalma... Biraz iddialı olabilir; fakat bir bayrak değişimine doğru gidiyoruz diyebiliriz.

Play-Off'lar hakkında konuşmak için henüz erken olsa da, Bucks ve Raptors Play-Off'a son sıralardan kapak atacaklarmış gibi gözüküyor. Doğu'da işler Batı'dan daha kolay ve mağlubiyet sayınız galibiyetinizden fazla dahi olsa Play-Off yapma şansınız var. Diyeceğim o ki Bucks'ta sezonun sürprizlerinden çaylak gard Brandon Jennings'in sakatlığı uzun sürmez ve Toronto savunma problemlerini (gerek bir takas yoluyla, gerekse koç değişikliğiyle) aşmayı başarabilirse bu iki oyuncumuzu play-off'larda da izleme ihtimalimiz yüksek...daha önceki Ersan İlyasova yazıları:
Ersan İlyasova'nın NBA Günleri ve Ersan İlyasova'nın Milwaukee Bucks Günleri ...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP