Önder Turacı

25 Aralık 2009 Cuma

2003-2004 sezonunda Standart Liege'deki üstün performansından sonra, Belçika Ligi'nde "Yılın Sağ Beki" seçilerek Türkiye'nin yolunu tutmuştu Önder Turacı... Onu transfer etmek üzere ilk önce devreye giren takım Galatasaray'dı; fakat neticeye ulaşan taraf ezeli rakip Fenerbahçe olmuştu. İki takım arasında yaşanan transfer gerginliği o dönemin gazetelerinde de bol bol yer almıştı.


Önder Turacı, Gökhan Gönül transfer edilene kadar Fenerbahçe savunmasının demirbaşlarındandı. Hatta sergilediği performans sonucu milli takım için aday gösterilen futbolculardan biri olmuş; ancak daha önce Belçika Ümit Milli Takımı'yla resmi maçlara çıktığı için, Belçika ve Türkiye arasında yaşanan sorunlar nedeniyle bir türlü Türkiye Milli Takımı'nda oynayabilecek statüyü kazanamamıştı.

Önder, Zico'nun sağ bekte formayı Gökhan Gönül'e vermesiyle birlikte yeterli forma şansı bulamadığı için 2007-2008 sezonu sonunda Fenerbahçe'den ayrılmaya karar vermiş ve Rusya Ligi takımlarından FK Moskova ile ön protokol imzalamıştı. Ardından kararından cayarak, Fenerbahçe sevgisinin ağır bastığını söyleyip ayrılmaktan vazgeçmiş ve bu uğurda FK Moskova takımının transferin gerçekleşmemesi karşılığında hak kazandığı 250 bin dolarlık tazminat tutarını kendi cebinden ödemişti.

İşte o Önder Turacı, giderek gerileyen Fenerbahçe kariyerinin artık sonuna geldi. Bu yıl FIFA'nın aldığı kararla kazandığı Türkiye Milli Takımı için forma giyme hakkını, bir geceyle mahvetti. Bir gece kulübünde yaşadıkları ve aynı gece "ev kazası" olarak açıklanan olay sonucu bileğinden ameliyat olması, Fenerbahçe'deki kredisini tüketti.

Fenerbahçe yönetimi bugün, Önder Turacı ile yollarının ayrılacağını açıkladı...

edit: yollar ayrılmadı

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP