Sivaslı Keita

27 Aralık 2009 Pazar

Super Lig'in, Galatasaraylı AbdelKader Keita'dan sonra ikinci "Keita'sı" Sivasspor'un transfer ettiği Souleymane Keita oldu. Malili ortasaha futbolcusu Katar'ın Al Arabi takımından transfer edildi. 1.85 boyunda, güçlü fiziğiyle dikkat çekiyor. Bir başka dikkat çeken özelliği ise, 23 yaşında olmasına karşın 6. transferine imza atmış olması!

Şimdiye kadar ülkesi Mali'de başlayan futbol kariyerinde, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Cezayir'e; Katar'dan Fransa'ya birçok ülkede top koşturmuş Keita... Cezayir'de 2007 yılında Es Setif forması giyerken takımı "Arap Şampiyonlar Ligi" şampiyonu olmuş. O sezon 22 maçta 4 gol kaydetmiş.

Avrupa'daki tek deneyimi Fransa ikinci lig ekiplerinden Ajaccio'da 4 maç forma giymesi olmuş. Sivasspor, onun ikinci Avrupa macerası olacak.

Dünya üzerinde Keita isimli birçok futbolcu var: Galatasaray'ın yıldızı Fildişi Sahilli Kader Keita ve Barcelona'da oynayan Malili Seydou Keita, bu futbolcuların en kariyerlileri... Ayrıca aklıma gelen bir başka Keita'da, Lens'te forma giyen yine bir Malili, Sidi Yaya Keita...

Souleymane adını onların arasına yazdırabilecek mi, göreceğiz...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP