Yunanistan'la Rövanş!

15 Aralık 2009 Salı


Ülkemizde düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası grup kuraları çekildi. Milli Takımımız C grubunda Çin, Rusya, Porto Riko, Fildişi Sahili ve Yunanistan'la eşleşti. C grubunun maçları Ankara'da oynanacak...

A.B.D ile çeyrek finalden önce karşılaşmayacak olmamız iyi oldu. Bir diğer olumlu gelişme ise, bu yaz Polonya'da tartışmalı bir şekilde mağlup olarak yarı-finalin kapısından döndüğümüz komşu Yunanistan ile rövanş şansı yakalamamız oldu.

Yunanistan'dan sonra kağıt üstündeki en dişli rakiplerimiz Çin ve Rusya... Çin'de Yao Ming'in durumu belirsiz. Nitekim bu sezon NBA'de de sakatlığı sebebiyle forma giyemiyor. Rusya ise David Blatt yönetiminde genç ve kapasitesi dahilinde istikrarlı oynayan bir kadroya sahip. Polonya'da 7.'lik maçında bizi yenmişlerdi.

Porto Riko grubun sürpriz adayı... Dallas'ın küçük ama etkili gardı Juan Barea, Miami'li Carlos Arroyo ve Efes Pilsen'li pivot Santiago bu ülkenin yetiştirdiği ilk anda akla gelen önemli isimler.

İlk maçımız 28 Ağustos'ta Fildişi Sahili ile... Yani önümüzde bol bol yorum yapabileceğimiz yaklaşık 8 aylık bir süre var.

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP