Rookies 140-128 Sophomores

13 Şubat 2010 Cumartesi


Çaylaklar kendilerinden, daha doğrusu iki takım arasındaki kadro kalitesi farkından ve tarihin akışından beklenmeyecek bir iş çıkartıp, İkinci Yıl Oyuncuları'nı tam 7 yıl aradan sonra mağlup ettiler.

Kağıt üstünde İkinci Yıl Oyuncuları açık ara favoriydi; ancak Çaylaklar, daha konsantre ve organize bir oyun ortaya koyarak aradaki kadro dezavantajını lehlerine çevirmeyi başardılar. Bir bakıma boynuz kulağı geçti.

Dejuan Blair karşısındaki üç önemli pivota karşı (Kevin Love, Brook Lopez ve Marc Gasol) tek başına tam 23 ribaund alıp, yanına da 22 sayı ekleyince maçı çaylaklara getiren adam oldu. Karşısındaki üçlünün toplam istatistiği ise 28 sayı 19 ribaundda kaldı. Karşılaştırmalı istatistiklerden anlaşılacağı üzere San Antonio'lu Blair, fizik dezevantajına rağmen müthiş iş çıkardı, ayrıca yanına bir de ilk yarıda panyaya çarptırıp yaptığı etkileyici smacı ekleyerek şova da katkıda bulundu. Maç sonunda da, 26 sayı, 6 ribaund, 5 asist ve 5 top çalmayla oynayıp, sezon ortalamalarını andıran bir oyun ortaya koyan takım arkadaşı Tyreke Evans ile birlikte MVP ödülünün ortak sahibi oldular.

Maçın en skoreri Sophomores adına 32 dakikada 40 sayı atan Russell Westbrook oldu.

Maç boyunca Jennings, son bölümde ise Sophomores adına Beasley, antipatikliğin sınırlarında gezinerek elllerine ne geldiyse atmalarına rağmen MVP olamadılar; maçın en sevindirici yanı kesinlikle buydu!

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP