All-Star Haftasonunda İlk Bomba!

13 Şubat 2010 Cumartesi


NBA All-Star Weekend 2010, Rookies-Sophomores maçıyla resmen başladı başlamasına da (daha önce düzenlenen Şöhretler Maçlarını saymazsak), ilk bomba maçın devre arasında, ertesi gece düzenlenecek smaç yarışmasının 4. ve son ismini belirlemek için yapılan, Demar DeRozan ve Eric Gordon arasındaki elemede patladı.

All-Star haftasonunda smaç yarışmalarının oylamaları zaten son yıllarda adilane biçimde yapılmıyordu; ancak smaçları daha yaratıcı olan Eric Gordan'ın, halk oylamasına rağmen DeRozan'a %22 oy farkla geçilmesi olayı iyice cılkından çıkaran haksızlıklardan birisi oldu. Bunda nba.com'un oylama için düzenlediği sayfada, iki oyuncunun resimlerinin yanlış koyulmasının da etkisi olabilir. Eğer tek sebep buysa daha büyük skandal!

Sonuçta DeRozan, Gordon'dan daha atlet ve söylediği gibi esas smaçlarını finale sakladıysa diyecek lafım yok. Atletizmiyle ün salmamış, normal sezon içinde yalnızca 7 smaç yapmış Gordon'ın yarışmaya sokulması anlamsızdı, o da kabulüm. Fakat madem iki oyuncu arasında halk oyuna dayalı bir ön eleme organize ediliyor, o zaman icraata bakmak lazım. DeRozan ikinci smacını herhangi bir maçın içinde yapsa, bana hiçbir keyif vermez, koltuğumda kılımı bile kıpırdatmazdım!

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP