Asılacak Adam Del Neri!

21 Şubat 2010 Pazar


Sampdoria Teknik Direktörü Luigi Del Neri'ye saygım vardır. Sonuçta Chievo mucizesini yaratan adamdır, gittiği her takımda beklentilerin üstünde işler başarmıştır.

Ancak 40. dakikada 9 kişi kalan rakibi Inter'e karşı, takımı Sampdoria'ya öyle basiretsiz bir futbol oynattı ki, Cenova'ya dönünce azgın taraftarlarının elinden nasıl kurtulacak bilemiyorum. Sadece Milito ve Eto'o'yla hücum etmeye çalışan Inter'e, sanki hala 11 kişilermiş gibi muamele uyguladı. En az 3 kişiyi geride tutmaya devam etti, çağdışı bir şekilde yalnızca sağdan soldan ortalarla ileride tuttuğu iki forvetle gol bulmaya çalıştı. O ortalar da Lucio'ya takılınca, mazlum rolü oynamayı seven Mourinho'ya yine şovunu yaptırdı. Tamam Inter deplasmanında 0-0 müthiş skor; ama rakip 9 kişi kalmış, insan en azından 4 kişiyi dizer rakip ceza sahasının önüne geride de en fazla 2 kişi tutar...

İyi ki maçtan önce: "Inter'i yenmek için geldik" dedi. Beraberliğe geldik dese neler olurdu acaba?

Benim anladığım Sampdoria maçtan önce kendini 0-0'a o kadar şartlamış ki, bir B planı üretme gereği duymamışlar. Hele rakip 10 kişi kalır falan gibi hesaplara hiç girmemişler.

70. dakikada artık hakem Tagliavento Sampdoria'ya: "Size bu kadar kıyak yaptığım yeter!" diyerek Pazzini'yi ikinci sarıdan oyundan atınca, 11 kişiyle 9 kişiye karşı gol yapamayan Sampdoria'nın 10 kişiyle hiç şansı kalmadı. Az daha Eto'o'nun ayağından bir de gol yiyeceklerdi.

Bu arada maçı yöneten İtalyan hakem Tagliavento'ya da ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. Inter'li oyuncuları, Mourinho'yu ve tüm Guiseppe Meazza'yı karşısına almasına rağmen hiç geri adım atmadı. Verdiği kartlar yetmiyormuş gibi, herkesin penaltı beklediği bir pozisyonda doğru karar vererek, Eto'o'ya aldatmaya yönelik hareketten sarı kartı "şak" diye gösterdi. İyi hakem İtalya'dan çıkar dedirtti...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP