Bazen Skor Yorumculuğu Yapmak Gerekir: Galatasaray 1-2 Atletico Madrid

25 Şubat 2010 Perşembe


Fotoğraf giden turun nedenleri hakkında bazı şeyleri anlatıyor zaten. Geri kalanları şu dağılmış halimle, yazarak anlatmaya çalışacağım.

Yazacaklarım biraz skor yorumculuğu gibi olacak ama olsun. 90. dakikada giden turun üzüntüsüyle de yazıyor olabilirim. O da olsun...

Öncelikle buradan Platini'yi sesleniyorum: Madem 5 metreden bile pozisyonları göremeyeceklerdi, neden koydun o asistan hakemleri oraya? Perea'nın elini görmeyen; dolayısıyla Galatasaray'ın penaltısını çalmayan ve Madrid'i 10 kişi bırakamayan hakemler bugün çok canımızı yaktı. Bahane olsun diye söylemiyorum; belki yine de turu geçemeyecektik. Ancak şu an tek gerçeklik o pozisyonun ardından, Galatasaray'ın 10 kişi kalıp maçı ve turu kaybettiği olduğuna göre, mecburen bunun üzerinden konuşmalıyız...

Gerçi yine de o pozisyonda Caner golü yapmalıydı. Penaltının avantajı olmaz; ama Caner 12 metrelik penaltıya kalmadan iş, 5 metrelik mesafeden o golü atmalıydı. Ardından biraz o kaçan golün üzüntüsü, biraz da verilmeyen penaltının siniriyle iki tane saçma sapan sarı kart gördü. 2 dakika içinde rakip korner bayrağının orada üst üste gereksiz iki faulle oyundan atılan oyuncu Avrupa Kupaları tarihinde çok azdır herhalde!.

Galatasaray'da artık çok net gözüken bir şey daha var: O da sezon başından bu yana gerek bireysel performansı düşüşte olan, gerekse sisteme uyum konusunda ciddi problemler yaşayan oyuncular olduğu.

Galatasaray'da sezon başından beri kayıp olan 4 isim: Ayhan, Servet, Hakan Balta ve Mehmet Topal... Ki bu üçü de, Galatasaray'ın son lig şampiyonluğunun başrol oyuncularındandı. Ancak Galatasaray eğer artık Rijkaard'la başka bir futbol oynamak istiyorsa, çok net gözüküyor ki bu oyuncuların bu halleriyle takımda yeri yok.

Bu üzüntüyle şimdilik bu kadar yazabiliyorum. Detaylı yazı yarın kafayı toparlayınca belki...

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP