Guus Hiddink

17 Şubat 2010 Çarşamba


Rijkaard'dan sonra ikinci bir Hollandalı, bu kez Milli Takımın başına geldi. Hollandalılar iyidir; farklı düşünürler, farklı futbol oynatırlar. Hele bir ara çıkan Trapattoni söylentilerinden sonra, Hiddink futbol karakterimiz düşünüldüğünde ilaç gibi geldi.

Guus Hiddink, teknik direktörlüğü haricinde de çok entresan bir adam. Kariyeri boyunca dünyanın birçok köşesinde, Güney Kore, Avustralya, Rusya gibi birbirinden çok farklı yapıda ülkelerde çalışmış, gittiği yerlerde önemli başarılar kazanmasına -hatta ona tapılmasına rağmen- hiçbir yerde uzun süreli kalmamış... En son geçtiğimiz yıl ortasında Chelsea'yi devraldığında, herkes kalması için yalvarmasına rağmen, sezon sonu yeniden Rusya'nın başına dönmüştü. Bizdeki kontratı da 2+2 yıllıkmış zaten...

Bu tercihteki bence tek sorun, uzun vadeli planlama konusunda ortaya çıkabilir. Hiddink bizi dünya şampiyonu da yapsa 4 seneden fazla takımın başında kalmayacak ve dolayısıyla son 4 ayda yaşadığımız senaryo belki de yine tekrarlanacak. Yardımcısı Oğuz Çetinmiş bu arada, ondan dolayı söylüyorum! Gerçi biz her işimizi yumurta kapıya dayanınca halleden bir millet olduğumuzdan bunun bir önemi yok. Ligimizin naklen yayın hakları bu kadar para ettiği sürece, bir Hiddink daha getiririz..

Şu anda spor medyasında çoğu kişi Hiddink'in gelişini iyi karşılıyor. Hiddink'i Hiddink olduğu için sevenlerle, popülistlik yapmak için sevenler ise ilk kötü sonuçtan sonra ortaya çıkar... (bkz: daha önceki Fenerbahçe macerası)

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP