Vancouver'dan Notlar-Kareler

14 Şubat 2010 Pazar

2010 Vancouver Kış Olimpiyatları, açılış töreniyle resmen başladı. Açılış töreni olimpiyatlar tarihinde ilk kez kapalı bir salonda gerçekleştirildi.

Cuma günü antrenmanda hayatını kaybeden Gürcü kızakçı Nodar Kumaritashvili açılış töreni sırasında anıldı. Kumaritashvili, kızağıyla 90 km hızla giderken kontrolünü kaybederek trajik bir kaza geçirmişti. Bu 1992'den bu yana olimpiyat oyunları sırasında yaşanan ilk ölüm oldu.

Olimpiyat ateşini yakan isimlerden biri de, pazar gecesi All-Star maçında izleyeceğimiz NBA yıldızı Kanadalı Steve Nash'ti.

Vancouver'da yalnızca 5 sporcuyla bulunuyoruz. Oyunlarda Türkiye'yi artistik patinajda Tuğba Karademir, kayaklı koşuda Kelime Aydın ve Sebahattin Oglago; Alp disiplininde Tuğba Daşdemir ve Erdinç Türksever temsil edecek. Buna karşılık sporumuzu yönetme konusundaki başarılı bürokrasimiz, hatrı sayılır bir rakamla Vancouver'da temsil ediliyor! (bkz: Ooooo, kimler gitmiş kimler!!! ) Sebebi buysa, umarım birşeyler kaparlar...

Aşağıdaki karede ise evsahibi Kanada'nın geçiş seromonisi var. İki resim arasındaki fark 7'den çok daha fazla!

Olimpiyat oyunlarının ilk şampiyonu da belli oldu. İlk gün düzenlenen kayakla atlama mücadelesini İsviçreli Simon Ammann kazandı.

Yeterli kar olmadığı için, (bir ara yağan yağmurun da etkisiyle) bazı antrenmanlar ertelenmek zorunda kalındı.

Olimpiyat oyunlarında piste çıkacak ilk sporcumuz, pazartesi günü bayanlar kayaklı koşu dalında yarışacak Kelime Çetinkaya olacak. Ben de elimden geldiğince, Olimpiyatları takip etmeye ve yazı girmeye devam edeceğim.

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP