Allen Iverson Olmak

9 Mart 2010 Salı


Allen Iverson'ın şu sıralar baş etmek zorunda olduğu durumlar:

*Alkol sorunu

*Kumarhanelere girememe sorunu (Kumar tutkusu başlı başına sorunken, kumarhanelerin onu kabul etmemesi daha da büyük bir sorun. Adamlar artık Iverson'ın çıkardığı olaylardan bezmiş olmalı ki, onu kumarhanelerine bile almıyorlar)

*Küçük kızının hastalığı

*Eşinin açtığı boşanma davasıIverson, kariyeri boyunca sorunlu bir oyuncuydu zaten. Biraz iddialı olabilir; ancak sorunlu bir adam olmasaydı, Iverson olamazdı bile diyebiliriz. Onun kendiyle başetmesini sağlayan; yani hayata karşı motive olmasına yardımcı olan en büyük güç basketboldu. Iverson ne zaman o gücü kaybetti, kariyeri boyunca dengede duran saha dışı ve saha içi kimlikleri, saha dışındaki sorunları yönünde ağır basmaya başladı.

Geçtiğimiz sezon ortasında, Detroit onu -sakatlığını bahane ederek- uzun bir süre kadro dışı bırakmıştı. Sezon sonunda da sözleşmesini yenilemeyip serbest bıraktılar. Bu sezon başında imza attığı Memphis'teki macerası da kısa sürdü. Yedek kalmayı gururuna yediremediği için Memphis'i terketti. Ardından kişisel problemleri yüzünden basketbolu bırakabileceğini açıkladı. Bir süre sonra ilk aşkı Philadelphia formasıyla parkelere dönse de, yeniden bir sorun çıkma riski bir köşede hazır bekliyordu.

Bugün geldiği noktada, Iverson bir değil tam 4 büyük sorunla karşı karşıya kaldı. Üstelik büyük kısmı kendi kendine yarattığı sorunlar.

Parkede Allen Iverson olmak, saha dışında Allen Iverson olmaya bedeldi. Ancak Iverson, artık ilerleyen yaşının da (34) etkisiyle bir yarısını tamamen kaybetmek üzere. Aklı sadece basketbolda olsa bile önünde üst düzey performans verebileceği çok az zaman kalmışken, Iverson o kalan kısa zamanı da tüketti. Bizim açımızdan sorun yaratan kısım da işte burası; çünkü biz kariyerini parkedeki Iverson olarak noktalamasını beklerken (en azından isterken), o yalnızca sorunlarıyla hatırlanacak bir yıldız olmak üzere ne yazık ki..

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP