Haftalık Miami Heat Raporu

13 Mart 2010 Cumartesi


Bu Dorell Wright'ın karakterinde olmayan bir hareket. Onun iyi bir insan olduğunu biliyoruz ve bu hatasından ders çıkaracağını umuyoruz"

Miami Heat Başkanı Pat Riley'nin, forvet Dorell Wright'ın 2 gece önce alkollü araba kullanmak suçundan gözaltına alınmasının ardından yaptığı açıklama. Wright sadece alkol alsa iyi, bunun yanı sıra daha önce de ceza aldığı için dondurulmuş olan ehliyetiyle araba kullanıyordu. Heat organizasyonu Wright'a iki maç oynamama cezası verdi.


Yanda Wright'ın gözaltındayken çekilen fotoğrafı var.

Bu Heat'te üç hafta içinde gerçekleşen ikinci gözaltı. Daha önce de gard Carlos Arroyo, yine trafik polisleri tarafından kısa bir süreliğine gözaltına alınmıştı.

Play-Off'a kalabilme stresinden olsa gerek, saha dışında oyuncular ne yaptıklarının farkında değiller. Yani umarım öyledir!...Saha içinde neler olup bittiğine göz atacak olursak, Miami Heat Mart ayı başından bu yana oynadığı 6 maçın 5'ini kazanmayı başardı. Kazanılan maçların hepsi American Airlines Arena'da, kaybedilen tek maç ise deplasmandaydı. Kaybedilen bu tek maç, en zoru olmasa da en önemlilerinden biriydi. Çünkü play-off'a kalabilmek için çekişilen rakiplerden biri olan Charlotte Bobcats'e karşı oynanmıştı.


Miami Heat'in 3'ü bu hafta içinde olmak üzere oynadığı son 6 maç:


Miami 110-106 Golden State
Miami 114-111 Lakers
Miami 100-94 Atlanta
Charlotte 83-78 Miami
Miami 108-97 Clippers
Miami 108-95 Chicago

Hemen dikkati çekeceği gibi Miami 100 sayı barajını aştığı tüm maçları kazandı. Kaybedilen tek maçta ise 78'de kaldı. Bu aslında tüm sezonun özeti gibi; Miami'nin istikrarsızlığını ortaya koymak bakımından...Ligdeki Durum:

Heat şu anda 34 galibiyet-32 mağlubiyetle Doğu Konferansı'nda Charlotte ve Toronto'nun arasında 7. sırada yer alıyor. Zirvedeki dörtlünün (Cleveland, Orlando, Boston ve Atlanta) sıralamada aşağılara düşmesi küçük çaplı bir mucize gerektirdiğinden, Miami kendine muhtemelen 5 ila 8. sıra arasında bir yer bulacak. 2 hafta öncesine kadar play-off potasında yer alan Chicago ise Noah, Deng ve Rose'un sakatlık problemleri sonrası büyük yara alıp üst üste 7 maç kaybetti ve play-off potasının 3 galibiyet gerisinde 9.'luğa düştü. Bu yüzden Miami için son maçta Chicago'yu mağlup etmenin değeri bir kat daha arttı.

Haftanın Performansı:

Los Angeles Clippers karşısında Dwayne Wade'in %50 şut isabetiyle oynayarak ürettiği 27 sayı, 6 ribaund, 8 asist ve 2 top çalmalık performansı. Bunun yanı sıra önceki gece Quentin Richardson'ın, Chicago karşısında 8/12 şut isabetiyle ürettiği 23 sayı ve 7 ribaundluk sürpriz katkısını da belirtmeliyiz.

Haftanın Olayı:

Dorell Wright'ın polislerce tutuklanmasından daha önemli olan olay, oyuncu kurucu Rafer Alston'la yolların resmen ayrılmasıydı. "Skip to my lou" bir süre önce kimseye haber vermeden kenti terketmişti. Alston daha sonra ayrılışının sebebinin kızkardeşinin yaşadığı bir sorundan kaynaklandığını açıkladı.

Haftanın Hareketi:

Kazanılan Los Angeles Clippers maçında Quentin Richardson ve Dwyane Wade'in, top çalma ve alley-oop'tan oluşan ortak çalışması:link

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP