Arda Hakkında

13 Nisan 2010 Salı


Bugün Hıncal Uluç köşesinde Arda'yla, daha doğrusu Diyarbakırspor maçında yaşananlarla ilgili bir yazı yazmış. Yazının içinden bazı pasajlar seçtim; yazının genelinde katılmadığım noktalar olmakla birlikte, Arda için söylediklerinin altına imzamı atarım:


Bu ülkede, futbolu, insanlığı, sevecenliği ve özel yaşamıyla örnek olması, omuzlarda taşınması gereken Arda'yı hem de Galatasaraylı olduğunu iddia eden güruh yıkmak istedi, fanatik Fenerli medya ile adeta işbirliği yaparak..

Arda dünya çapında bir futbol yıldızı. Messi kimlerden, nasıl pas alıyor, Arda kimlerden?. Messi kimlere pas veriyor, Arda kimlere?. Messi Galatasaray'da, Arda Barcelona'da oynasa ne olurdu bir düşünmeyi deneyin..

Ama bizde kahrolası bir yabancı hayranlığı var... Brezilya milli takımına yedek bile çağrılmayan Alex'i yüceltirken, bizim çocuğumuz Arda'yı yok etmek için elden geleni yapmak var..

Tabii sebep sadece Arda'nın bizden olması değil. Galatasaraylı olması da suç.. Bakın Volkan hem de borç harç Bentley alıyor.. Bentley.. En lüks ve en pahalı otomobil.. Arda arabası için yerden yere vurulurken, Fener kalecisinin adı sayfalarda yok..

Arda, tüm futbolculara örnek bir özel yaşam sürdürüyor. Harika bir sevgilisi, pırıl pırıl bir yaşamı var. Durmadan magazin malzemesi yapılıyor ki yıpransın. Bin beter yaşayan Fenerliler korunur ve saklanırken..

Bu fanatik Fener medyasına karşı Arda'yı koruması gereken Galatasaray yöneticileri, teknik kadrosu ortada yok. Başkan Adnan Polat, Arda için ağzını açmıyor. Futbol sorumlusu Haldun Üstünel, sözde futbolun profesyonel yöneticisi Adnan Sezgin, Galatasaray kaptanına sahip olma çabası içinde görünmüyorlar.

Yetmiyor, bir sözde Galatasaraylı tribün güruhu da "Bizim niye Ardamız yok?" diye kahrından ölen rakiplerin ekmeğine yağ sürerek Arda'ya saldırıyor. Yok etmek istercesine..

*Yazının tamamı için tıklayabilirsiniz


Artık bir Arda yazısı yazmam şart oldu. Yakında...

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Hıncal Uluc'un hayatı boyle gecti.Dikkatleri uzerine cekmek icin sert acımasız dusunmeden yazarak.Fenerli medya diyo bu ulkeye T Ciller Ve RT Erdogan dısında FB li basbakan gelmedi.S Erzik dısında da fed. baskanı tum tahkim kurulları ve baskanlar GS lı futbol,basketbol,voleybol,tahkim L Arıbogan GS kaptanı basket olmadı hemen futbol asbaskanı oldu.T Demirel GS kaptanı hemen onu da fenerli yaptı.Tanyevic in parasının cogunu da biz oduyoruz.Dogan grup baskanı M Ali Yalcındag ve Murat Yalcındag GS lı bıraksın artık bu isleri Hıncal Uluc biraz dogruları yazsın

siraç dedi ki...

blogunuzu takim ediyorum uzun zamandir..bize de bekleriz futbolexperi.blogspot.com

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP