Ateşini Yolla Bana!

26 Nisan 2010 Pazartesi


1.Maç:

Garden'da Miami bir ara 14 sayı öne geçtiği maçı 85-76 kaybetti. Çünkü Boston'da Tony Allen oyuna girip, Wade'i yavaşlatmayı başardıktan sonra Heat hücumu tıkandı. Dwyane Wade 26 sayı, 8 ribaund, 6 asistle oynadı. Quentin Richardson'ın 15 sayısı dışında takım arkadaşlarından destek göremedi.

2.Maç:

Kevin Garnett ilk maçta Q-Rich'e salladığı dirsekten dolayı ceza almıştı ve 2. maçta yoktu. Ama Jermaine O'Neal da yoktu! Jermaine ilk iki maçta toplam 11 sayı üretebildi ve bu maçta da 1/10 attı! Bu da yetmezmiş gibi Miami Heat pota altı Glen Davis'i kral yaptı: 23 sayı, 8 ribaundla oynadı Big Baby..

D-Wade 11/18 şut isabetiyle 29 sayı, 5 asist üretti. Beasley'in 13 sayı,7 ribaundu dışında katkı veren çıkmadı. Seri 2-0 oldu.

3.Maç:

Seri Miami'ye taşındı. Heat oyuncuları biraz daha akıllanmış gözüktü. Wade, kritik anlarda sorumluluk almasalar da, maç genelinde 4 arkadaşından çift haneli skor desteği aldı. Bu dörtlünün içinde Jermaine O'Neal yine yoktu. Bu kez de 1/7 attı!

Üçüncü çeyrekte elden gitmekte olan maçı, Wade son çeyrekte kafa kafaya getirdi. Son dakikalarda Rondo'yo peş peşe 3 hücum ribaundu veren arkadaşlarına: "Ribaundu da mı ben alayım?" der gibi baktı; ama yine de dert etmedi. Maç 98-98'ken son topu kullanmak için hareketlendi; fakat o kadar yıpranmıştı ki bacağına kramp girdi. İçeriye yüklenmeyi göze alamayarak üçlük denedi, başarılı olamadı.

Ardından maçın son saniyelerinde alınan mola sonrası tedavi için kenara geldi; ancak bu sefer de şans yanında değildi. Paul Pierce, muhtemelen efsaneler arasına girecek, çok zor bir son saniye (salise) şutuyla maçı ve seriyi Wade'in elinden aldı. Wade 14/26 şut isabetiyle 34 sayı, 8 asist, 5 ribaund üretti; ancak Boston'ı yıkmayı gene de başaramadı.

4. Maç:

Boston Celtics artık seriyi 3-0 yapmıştı. Miamili oyuncuların çoğu, muhtemelen yaz tatilini düşünmeye başlamıştı bile. Jermaine O'Neal kontratı bu yaz bitecek olmasına rağmen kariyerini fazla dert etmiyor olsa gerek, çoktan tatile çıkmıştı mesela... Ancak Wade inat etmişti bir kere, illa bir maç alacaktı Boston'dan: 5/7 üçlük, 11/17 iki sayı isabetiyle tam 46 sayı attı. Lanetli 3. çeyrekte Boston yine geriden gelip öne geçmeyi başarmıştı; ama Wade Boston'a bu kez: "Dur!" dedi. Son çeyreğin ilk üç dakikasında tam 11 sayı üretti ve seyircisine sonunda bir galibiyet hediye edebildi. Bize de "yanıyorum" mesajını verdiği yukarıdaki fotoğrafı bıraktı.


Serinin Geleceği:

Jermaine O'Neal'dan bir halt olmayacağı play-off'lardan önce zaten belliydi, şimdi resmiyete dökülmüş oldu. Jermaine: "7 yılda kazandığım 136 milyon dolar bana yeter" demiş olacak ki: "Seneye bir takımdan iyi (ya da herhangi!) bir kontrat kapabilir miyim?" gibi hesaplara hiç girmiyor.

Mike Beasley iki smaç vurup hemen şımarıyor. Birinin bu adama "Sanki 20 sayı mı attında şımarıyorsun?" diye hesap sorması lazım. Bu potansiyelde bir adamda, bu kafa yapısı olunca Spoelstra ne yapsın gerçi?

Dolayısıyla iş gene Wade'e kalıyor. Gerçi Wade Boston'dan bu kez deplasmanda bir maç çalıp, seriyi bir kez daha güney plajına getirebilirse bile hiçbir şey değişmeyecek! Çünkü artık ezberlediğimiz üzere NBA tarihinde 3-0'dan geri gelip seri kazanan bir takım yok.

Eğer bu yaz Wade'in yanına Chris Bosh falan gelmesin, kesin sokaklardayız!

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP