Portland'ın Tokadı

19 Nisan 2010 Pazartesi

Sezon başında yüklü bir kontratla transfer edilen Andre Miller için, yıl boyunca gitti gidecek deniyordu. İlk günlerde kontratının hakkını veremeyen oyun kurucu, belki de tüm NBA'de takas edilmesi en muhtemel adamdı. Ama takımda kaldı.

3 yıl önce 1 numaradan draft edilen Greg Oden, potansiyeliyle NBA'in en gözde pivotlarından biri olma yolundayken, üst üste yaşadığı sakatlıklar sonucu son yılların en büyük hayal kırıklıklarından biri haline geldi.

Peşine bir diğer pota altı oyuncusu Joel Pryzbilla da sakatlandı.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi, bir de tam play-off arifesi Portland'ın en olmazsa olmazı, bir tanecik skoreri Brandon Roy sakatlandı.

Herkes ev sahibi avantajına da sahip olan Phoenix'in seriyi 4 maçta bitireceğini düşünürken Portland gitti, ilk maçı deplasmanda kazandı. Üstelik bunu ligin en yavaş tempoda oynayan takımlarından biri olarak, ligin en hızlı hücum takımlarından birine karşı başardı.

Portland Trail Blazers, dün gece buranın play-off olduğunu, hiçbir zaman hiçbir takımın pes etmeyeceğini, şartlar ne olursa olsun varını yoğunu sahaya koyacağını herkese gösterdi. Bu arada Andre Miller, Steve Nash'e karşı 31 sayı, 5 ribaund, 8 asistle oynadı!

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP