Şok Şok Şok... Flaş Flaş Flaş!

20 Nisan 2010 Salı

Daha önce kız arkadaşı için sinema kapatma, pahalı arabalara binme ve antrenmanı izlemeye gelen bir Fenerbahçe taraftarına haddini bildirmeye çalışmak gibi olaylara imza atan Galatasaray kaptanı Arda Turan; son olarak bu sabah yapılan antrenmanda takım arkadaşı Caner Erkin'le tartışarak şimşekleri üzerine toplamıştı.

Ancak alınan bir son dakika haberi var ki, gerçekten akıl alır gibi değil!

İstanbul'un gözde bir semtinde akşam saatlerinde çekim yapan muhabirler, Arda'yı bir restaurantta yemek yediği sırada burnunu karıştırırken görüntüledi! Bununla da yetinmeyen Arda, üstüne bir de restauranttan ayrılırken garsonlara yüklü bir bahşiş bıraktı!

Duayen bir gazetecinin bu son olayla ilgili yaptığı yorum şöyle oldu: "Daha önceki yaşantılarında yiyecek bir lokma ekmeği zor bulan futbolcular, milyonlarca dolar para kazanmaya başlayınca hemen şımarıyor!"

Hepsi bu kadar da değil, son bir iddiaya göre olayın boyutları çok daha ciddi!

Geçtiğimiz günlerde soluk borusuna yemek kaçarak mefta olan Deniz Gezmiş ve dava arkadaşlarının idamından sorumlu emekli tuğgeneral Ali Elverdi'nin, son dönemde insani davranışlarından rahatsızlık duyduğu Arda Turan için de bir idam kararı çıkartma hazırlığı içerisinde olduğu belirtildi. Ancak buna ömrü yetmeyince, hazırladığı taslağa Bochum Savcılığı el koydu.

Bunun üzerine Bochum Savcılığı tarafından düzenlenen ve bir kopyasını ele geçirdiğimiz belgede, Arda'nın şimdiye kadarki vukuatlarının toplu olarak yer aldığı tam 2227 sayfalık bir iddianameye rastladık. İddianame'nin hem Almanca orijinal metni, hem de Türkçe çevirisi elimizde mevcut...

Bundan sonra hukuki sürecin nasıl ilerleyeceği merak konusu. Arda'nın sistem karşıtı hareketlerinden dolayı yakın bir zamanda sınır dışı edilmesi gündemde! Arda'yı kabul etmeye hazırlanan devletlerin başında ise İngiltere, Almanya, İtalya ve İspanya geliyor. Liverpool savcısı Arda'nın durumu için: "Burada çok açık bir insan hakları ihlali var. Hiçbir birey, davranışları ve özel hayatı yüzünden ipe götürülemez. Gerekirse Arda'ya vatandaşlık veririz" dedi.


Arda hakkındaki gelişmeler böyleyken, Beşiktaş maçında penaltı noktasında kazı çalışması yapan Bilica'ya ise federasyon herhangi bir ceza verme gereği duymadı. Olayın aslının sanılandan farklı olduğunu açıklayan bir federasyon yetkilisi, Bilica'nın maç sırasında sıkıştığını ve topun karşı kalede oynandığı bir sırada, gözlerden uzak bir şekilde penaltı noktası civarında ihtiyacını giderdiğini söyledi. Ardından penaltı kararı sonrası yapılan itirazları fırsat bilerek, futbolcuların ve hakemin uzakta olduğu bir anda pisliğinin üzerini örtmeye çalıştığını; bunun üzerine de olayı yakalayan kameralar yüzünden yanlış anlaşıldığını ifade ederek: "Böyle insani bir davranıştan ötürü Bilica'ya ceza veremezdik" dedi.


La Sporas Spor Servisi olarak, hakkındaki tüm bu olumsuz haber ve iddialara rağmen Arda Turan'ı inatla korumaya ve savunmaya devam edeceğiz. Çünkü hiç yüz yüze gelmemiş, hiç tanışmamış olsak da;

Biz Birbirimizi Biliyoruz!

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP