Anlamsız Kamp Anlamlı Başladı

22 Mayıs 2010 Cumartesi

Peşinen söyleyeyim, birçok kişi gibi liglerin sona erdiği bir dönemde, dünya kupasına da katılamamışken böyle bir kampı ben de son derece anlamsız buluyorum. Muhtemelen Çekler de böyle düşünüyordur. Hatta maçı bile bölük pörçük izleyebildim.

Böyle karambol bir dönemde futbolcuları motive edebilecek belki de yegane faktör, yeni teknik direktör Guus Hiddink'ti. Onun antrenmanlarda futbolcuları tanımak, onların performansını görmek için gösterdiği sempatik çabalar ve futbolcuların da onun gözüne girebilme isteği takımın bugünkü galibiyetinin anahtarıydı şüphesiz.

Dolayısıyla Hiddink'in Türkiye kariyerine galibiyetle başlaması bu paralelde anlamlı oldu.

Okan Buruk ve Emre Aşık'ın milli jübileleri, günün anlam ve önemini arttıran diğer olaydı.

Aklıma düşen bir diğer anlamlı gelişmeyse, La Sporas Spor Servisi olarak her zaman ve her şartta yanında olduğumuz Arda Turan'ın bireysel performansıydı. Arda milli takımın en önemli itici gücü olduğunu, attığı gol ve yaptığı asistle bir kez daha gösterdi. Kafası başka şeylerle meşgul edilmeyen; bizim bildiğimiz neşeli, kendine güvenen Arda'ya Türk futbolunun çok ihtiyacı var. Arda'sız olmayacağını birileri artık anlamalı...

Günün son anlamlı olayıysa tarihin tekerrürüydü. Euro 2008'deki kadar dramatik olmasa da, Çekleri bir kez daha yendik. Goller de o zamanki belalıları Arda ve Nihat'tan geldi. Bir diğer belalıları Hamit'se, aynı saatlerde Santiago Bernabeu'nun koridorlarında sahaya çıkmayı beklediğinden, karşılarında yoktu!

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP