Kayserispor Her Zamanki Gibi

20 Ağustos 2010 Cuma

Bu sezon Süper Lig maçlarını canlı olarak daha fazla izleyebilme imkanına sahibim. Lig Tv'nin her hafta 9 maçı da canlı yayınlayacak olması, özellikle Anadolu takımları hakkında değerlendirmeler yapma konusunda ekmeğime yağ sürdüğü için mutluyum. Zira Galatasaray bitmek bilmeyen sorunlarıyla beni bir hayli yıpratmış durumda.

Kayserispor'un, en üst lige yükseldiğinden bu yana kazandığı çok önemli bir mizaç var. Daha doğrusu Ertuğrul Sağlam'dan bu yana... Süleyman Hurma ve yönetimin zaman zaman yaptığı anlamsız gösterileri bir kenara bırakırsak, (Ali Turan ve Mido olayları gibi) kulübü istikrarlı bir yapıya kavuşturmalarının hakkını vermeliyiz. Çünkü Kayserispor bu süreçte doğru antrenör ve oyuncu seçimlerinin etkisiyle, hem ligde sürekli üst sıralara oynayan; hem de belli bir oyun kalıbına sahip, orta seviye bir Avrupa takımı görüntüsü aldı. Yeni stadları da modernleşme yolundaki çabalarını süsledi.

Şota, ilk iki maçta gözlemleyebildiğimiz kadarıyla, Van Gaal'in asistanı olmasının meyvelerini Kayserispor'da toplayacak. Lige 2 maçta gol yemeden 6 puanla başlamasından daha da önemlisi oynatmak istediği futbol: Ortasahası teknik açıdan güçlü, her bölgede ayağa oynayan, tempolu bir takım yaratmaya çalışıyor. Kayserispor'un yakın tarihi göz önüne alındığında, bu oyunu oynamaya müsait bir takım olması en büyük avantajlarından biri. Gençleri kullanmaya yönelik çabası da takdire şayan. 1-0 kazandıkları Karabükspor maçında sahanın yıldızları o gençlerden bekler Hasan Ali, Hamza ve ön libero Abdullah'tı. Hemşehri kontenjanından transfer attiği Gürcü stoper Amisulashvili de, Serdar Kesimal'le olan uyumuyla hakkındaki "torpil" iddialarını kafalardan sildi diyebiliriz.

Önder Turacı'nın ardından Silvestre ve Makukula transferleri de konuşulduğu gibi gerçekleşirse, Kayseri ligin sonuna kadar tepeye oynayabilir. Şota, Kayserispor'a modern bir futbol oynatmaya çalışıyor ve bu yolda destek için takımın havasını bozmayacak, kaprissiz bir-iki tecrübeli futbolcuya daha ihtiyacı var. Özellikle sağlam bir santrfor takımın en büyük eksiği. Cangele müthiş oynuyor; ancak alternatifsizliğiyle bir yere kadar...

Read more...

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP