Johan Elmander

9 Mart 2012 Cuma


Elmander'in sahadaki görüntüsü, hali tavrı sanki annesinin tüm itirazlarına karşın ondan habersiz evden kaçıp arka sokağındaki çamurlu sahada arkadaşlarıyla top oynayan haylaz çocuklara benziyor. Sıcakkanlılığıyla çoğu memleketlisine tezat teşkil eden İskandinavyalı, oyunun hemen her anından kendini mutlu kılacak paylar çıkartabiliyor. En garibi de 11 golle bu sezon şu ana kadar Galatasaray'ın en golcü ismi olmasına karşın, gol attığı-atamadığı hemen her karşılaşmada aynı zamanda takımının maç boyunca en çok mesafe kateden oyuncusu olmayı başarabilmesi.

Elmander belki çok üstün yeteneklere sahip bir futbolcu değil, her şutu gol olan öldürücü bir santrafor da değil; ancak maç boyunca sahanın her metrekaresine terini damlatan, oynadığı oyundan keyif alan tam manasıyla gerçek bir futbol emekçisi.

Kariyerinin çok büyük kısmında ofansif mevkilerde oynamış olabilir; fakat dayanıklılığının çoğu ön liberoya taş çıkartacak cinste olduğu kesin.

Dün Lazio'nun onun için 8 milyon Euro'luk bir teklifle Galatasaray'ın kapısını çalmaya hazırlandığına dair haberleri görünce bu yazıyı yazma gereği hissettim.

Baros'un son zamanlardaki isteksiz halini, gitmeye meğilli hareketlerini göz önüne alınca Elmander Galatasaray'da mutlaka kalmalı gibi geliyor. Hem golleriyle hem de akıttığı alın teriyle bu zamanda böyle santrafor bulmak zor. Yoksa Lazio gibi bir takım 30 yaşını geçmiş bir oyuncuya kolay kolay böyle bir teklif yapmazdı.

Elmander, Melo'yla birlikte Galatasaray'ın yaşama sevincinin merkezini oluşturuyor. Sevginin olmadığı yerde ise herşey olabilir. Büyü bozulmamalı.

0 yorum:

İLETİŞİM

mussano90@hotmail.com


KATKIDA BULUNANLAR

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP